اولین سمپوزیوم پژوهش در روان‌شناسی ورزش برگزار شد

اولین سمپوزیوم پژوهش در روان‌شناسی ورزش برگزار شد

اولین سمپوزیوم پژوهش در روان‌شناسی ورزش کار خود را با سخنرانی دکتر محمد خبیری، عضو هیئت علمی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران تحت عنوان اخلاق حرفه‌ای در پژوهش‌های روان‌شناسی ورزش آغاز کرد. عضو انجمن علمی رفتار حرکتی و روان‌شناسی ورزشی ایران در ارائه خود به موضوعات مهم اخلاق حرفه‌ای در روند نمونه‌گیری، انتخاب ابزار، مداخلات، استخراج داده‌ها و انتشار نتایج اشاره کرد و در پایان مباحثی را بمنظور جلوگیری از انحرافات اخلاقی در پژوهش بیان کرد.

در ادامه این سمپوزیوم ۴ ساعته محمد کاظم واعظ موسوی، رئیس انجمن تخصصی روان‌شناسی ورزش ایران بحث خود را پیرامون اندیشه‌ای در چیستی و چگونگی روان‌شناسی ورزش ایران آغاز کرد. وی در بحث خود موضوعاتی همچون: کمیّت و کیفیت پژوهش در روان‌شناسی ورزشی، موضوعات پژوهشی در روان‌شناسی ورزشی، عوارض ناشی از کیفیت ناچیز و قابلیت‌های پژوهشگران را واکاوی کرد و در نهایت در نظر داشتن پژوهش با رویکرد اپیدمیولوژیک، اجتماعی، و فلسفی به ورزش کودکان را ضروری دانست.

پس از پایان بحث مدیر مرکز مشاوره و مهارت‌های ذهنی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، احمد قاضی عسگر عضو گروه روان‌شناسی ورزش مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران سخنان خود را با عنوان روند توسعه‌ی پژوهش در روانشناسی ورزش آغاز کرد و به چگونگی تغییرات پژوهش بر اساس موضوعات، جامعه‌های هدف، تعداد مقالات چاپ شده، روش‌های تحقیق انجام شده و روند رشد مجلات معتبر در روانشناسی ورزش دنیا از گذشته تا امروز پرداخت.

در پایان نیز، دکتر امیرحسین معماری بحث خود را با موضوعات داغ و به روز حوزه روانشناسی ورزش آغاز کرد و به بیان رویکرد و مباحث نوین پژوهش در روانشناسی ورزش پرداخت. مدیر مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نهایت با بیان پتانسیل‌های موجود در فرصت‌های پژوهشی روانشناسی ورزش، مسئولیت‌های شغلی، مهارت‌ها، ویژگی‌ها و چشم انداز یک پژوهشگر، به شفاف‌سازی مسیر چگونه پژوهشگر شدن در روانشناسی ورزش و کسب درآمد صحیح از آن پرداخت.

اولین سمپوزیوم پژوهش در روان‌شناسی ورزش کار خود را با بحث و تبادل نظر دانشجویان و پژوهشگران حاضر در جسله به پایان رساند.

برای دانلود پاورپوینت سخنرانی دکتر خبیری کلیک کنید.

برای دانلود کتاب ارائه شده توسط دکتر خبیری در سمپوزیوم کلیک کنید.

برای دانلود پاورپوینت سخنرانی دکتر واعظ موسوی کلیک کنید.

برای دانلود پاورپوینت سخنرانی دکتر معماری کلیک کنید. + پاروپوینت دوم

برای دانلود پاورپوینت سخنرانی آقای قاضی عسگر کلیک کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گزارش تصویری، عکاس ساغر سلطان آبادی.

6دیدگاه برای اولین سمپوزیوم پژوهش در روان‌شناسی ورزش برگزار شد

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*