وزارت علوم روانشناسی ورزشی را از دانشگاه اخراج کرد

/, روانشناسان ورزش/وزارت علوم روانشناسی ورزشی را از دانشگاه اخراج کرد

وزارت علوم روانشناسی ورزشی را از دانشگاه اخراج کرد

به گزارش خبرنگار وب سایت جامع روانشناسی ورزشی ایران، پس از ۵ سال پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی ورزشی و در حالیکه زمزمه‌های پذیرش دانشجو در مقطع دکتری این رشته نیز به گوش می‌رسید، با انتشار دفترچه آزمون کارشناسی ارشد و حذف این رشته از سوی وزارت علوم جامعه‌ی دانشگاهی روانشناسی ورزش با شوک بزرگی مواجه شدند.

قابل ذکر است پیش از این در دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی سال۹۵ برخی از گرایش‌ها حذف شده بود که مسئولان وزارت علوم دلیل آن را نداشتن برنامه مصوب قابل اجرا در گرایش‌های حذف شده دانستند.

اگرچه این سوال برای رشته‌های حذف شده از آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مطرح بود که چرا و چگونه بدون وجود برنامه مصوب، دانشگاه‌ها اقدام به پذیرش دانشجو در آن گرایش ها می‌کردند؟! اما بنظر می‌رسد در روانشناسی ورزشی دلایل چیز دیگری است.
چرا که این رشته دارای برنامه مصوب بوده و برنامه‌های درسی این رشته در سال ۹۳ تحت بازبینی و به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم نیز رسیده است.

حال در چنین شرایطی چند سوال ذهن جامعه‌ی روانشناسی ورزش از جمله فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته را به خود مشغول کرده است!

دلایل منطقی مسئولان وزرات علوم برای حذف این رشته چیست؟

اساتید و مسئولان حال حاضر این رشته، در زمان تصمیم گیری مسؤلان وزرات علوم، کجای این تصمیم‌گیری نقش داشتند؟

آینده این رشته نوپای دانشگاهی چه خواهد شد؟

و چه آینده‌ای منتظر فارغ التحصیلان این رشته خواهد بود؟

توسط | ۱۳۹۷-۵-۱۹ ۱۷:۲۶:۱۴ +۰۴:۳۰ ۴ام دی, ۱۳۹۵|اخبار, روانشناسان ورزش|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

احمد قاضی عسگر
من احمد قاضی عسگر ...

دیدگاه خود را بنویسید

نوشته‌های تازه

دسته بندی مقالات