فصلنامه مطالعات روان‌شناسي ورزشي

به جرأت می‌توان گفت فصلنامه‌ی مطالعات روان‌شناسي ورزشي (Sport Psychology Studies) در حال حاضر تخصصی‌ترین و فعالترین نشریه‌ی داخلی در حوزه‌ی روان‌شناسي ورزش است. پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی که صاحب امتیاز این فصلنامه است، شماره اول آن را در پاییز ۱۳۹۱ منتشر کرد و پس از آن در هر فصل از سال یک شماره و در هر شماره بطور معمول ۸ مقاله را به چاپ رسانده است. مدیر مسئولی و سردبیری این فصلنامه ی علمی- پژوهشی با درجه ISC و با ضریب IF را به ترتیب دکتر رضا قراخانلو و دکتر سید محمدکاظم واعظ موسوی عهده‌دار می‌باشد.

در فصلنامه مطالعات روان‌شناسي ورزشی مقالاتی به چاپ می‌‌رسدکه نتایج پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در حوزه روان­شناسی آکادمیک ورزش، روان­شناسی بالینی ورزش و روان‌شناسی تربیتی ورزش در آن گنجانده شده باشد.

اهدف چاپ و انتشار این مجله همچون دیگو مجلات پژوهشگده به شرح ذیل است:

  • انتشار یافته‌های نوین پژوهشی به منظور گسترش مرزهای دانش؛ انتقال دستاوردهای نظری و کاربردی متخصصین به منظور تبادل آموخته‌ها و تجربیات بر پایه روش‌های پژوهشی معتبر در حیطه علوم ورزشی
  • ایجاد و توسعه شبکه تعاملی بین پژوهشگران و مراکز علمی‌ـ پژوهشی
  • کمک به ارتقای سطح دانش علمی و پژوهش در زمینه‌های مختلف علوم ورزشی و نهادینه کردن پژوهش در کشور
  • تلاش در جهت رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی کشور
  • کمک به مسئله‌یابی و حل مسائل علمی‌ در حوزه علوم ورزشی
  • تلاش برای ورود و عضویت در پایگاه های اطلاعاتی بین‌المللی

از جمله اعضای هیأت تحریریه‌ی این نشریه می‌توان به محمد خبیری، سید محمدکاظم واعظ موسوی، عباس ابوالقاسمی، فرشاد تجاری، مهدی سهرابی، بهروز عبدلی، مجید محمد علیلو، علیرضا فارسی و صادق نصری اشاره کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر  فصلنامه مطالعات روان‌شناسي ورزشي کلیک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*